zębów i jamy ustnej oraz różnymi wadami, na przykład zgryzu. Podstawowymi specjalnościami stomatologicznymi jest chirurgia stomatologiczna, chirurgia twarzowo-szczękowa, ortodoncja, periodontologia oraz protetyka. Obydwie chirurgie są pokrewne, gdyż zajmują się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, różnica polega jednak na tym, że skupiają się na różnych częściach okolic przyległych do jamy ustnej. Z kolei ortodoncja jest skupiona na wadach zgryzu, korygując je. Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej, a protetyka ma za zadanie zapewnić normalny zgryz pacjentowi po utracie jego naturalnych zębów.
Chcesz zostać dentystą? To warto wiedzieć
Jeśli chcesz zostać dentystą, to warto przeczytać przygotowany przez nas artykuł. Dentysta to zawód zaufania publicznego. Dobry stomatolog ma ogromny wpływ na funkcjonowanie w społeczeństwie. Wszak uzębienie, cała jama ustna odpowiadają w ogromnej mierze za aspekt wizualny i prezencję danej osoby. To dobre rozwiązanie nie tylko dla potencjalnych chętnych na zabiegi, ale także dla całego personelu medycznego, bo stawia przed nimi wiele wyzwań i oczekiwań. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to świetny pomysł nie tylko na rozwój zawodowy, ale także perspektywy finansowe w długim horyzoncie czasowym. Zdecydowanie zatem warto zostać stomatologiem!
Gabinety dentystyczne w dzisiejszych czasach są naprawdę bardzo dobrze wyposażone. Nie jest już tak jak było wiele lat temu, że wizyta u dentysty to był prawdziwy horror i jedna wielka zagadka. Dziś stomatologia poszła bardzo do przodu. Polskie gabinety stomatologiczne są naprawdę wyposażone na bardzo dobrym poziomie. W końcu nie bez powodu leczą się u nas także osoby zza granicy chwaląc wysoką jakość obsługi i naprawdę świetną jakość wykonywanych przez naszych stomatologów usług. Gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystkie niezbędne przedmioty, ale także w liczne nowinki technologiczne. Polska tu nie odstaje na tle innych krajów.
edytuj kod- cytat z Wikipedii
Wyróżniamy cement pierwotny (inaczej cement włóknisty), nie zawierający komórek, pokrywający ząb pierwotnie, oraz cement wtórny (komórkowy), zawierający cementocyty i cementoblasty, pokrywający korzeń w późniejszym czasie oraz głównie w okolicy otworu wierzchołkowego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka